Mark Rutte: Európának fizetnie kell az Ukrajnának szánt amerikai fegyverekért
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
Június 1-jén, szombaton Békemenet!
Nyitókép: MTI / Czeglédi Zsolt
„Ha valamikor, akkor most aztán tényleg van értelme ennek a kifejezésnek, és valóban ki kell mennünk az utcára; természetesen az európai parlamenti választás, az önkormányzati választás és a Békemenet összefügg már csak azért is, mert
egyáltalán nem mindegy, hogy kiket küldünk ki az Európai Parlamentbe
és milyen súlyt fognak képviselni azok a gondolkodók, azok a politikusok, akik inkább a megértésre és a békére helyezik a hangsúlyt, nem pedig az őrült verekedésre” – mondta Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője az Origónak.
„A mostani Békemenet meghirdetésén igazából már nagyon régóta gondolkodtunk; Bayer Zsolt többször felvetette már, hogy nagyon muszáj lenne, mert ha valamikor, akkor most ennyire konkrétan, ennyire valóságosan, ennyire fájdalmasan nem érzi azt az ember, hogy a békéje és az élete forog veszélyben ebben a háborús őrületben, ami Európában gomolyog” – fogalmazott az újságíró.
Tehát természetesen ennek a Békemenetnek reményeink szerint nagy hatása lesz a választások kimenetelére is
– nyilatkozta a Demokrata főszerkesztője.
Bencsik szerint nagyon jó volna, hogyha elterjedne a Békemenet híre Európában, és esetleg akár többen is csatlakoznának a magyarokhoz.
Azt szeretnénk, hogy nagyon-nagyon sokan eljöjjenek, mert soha ennyire nem volt fontos a kiállás.
Sok nagyszerű Békemeneten vettünk részt. Talán az első volt a legmegrázóbb, amikor egyébként érdekes módon akkor is elindult az Európai Unióban egy olyan politikai folyamat, aminek az volt a célja, hogy megbuktassák a megválasztott Orbán-kormányt” – emlékeztetett Bencsik.
A Demokrata főszerkesztője elmondta, eddig úgy vette észre, hogy a Békemenetek legfőbb ereje abban volt, hogy a sokaság valami hihetetlen erőt tud sugározni.